Menu

TAINIA: The Amazing Spider-Man

Περιπέτεια του Μαρκ Γουέμπ με τους Άντριου Γκάρφιλντ, Έμα Στόουν, Ρις Ίφανς, Μάρτιν Σιν, Ντένις Λίρι, Σάλι Φιλντ

Το φιλμ The Amazing Spider-Man μάς διηγείται την ιστορία του Πίτερ Πάρκερ, ενός μη δημοφιλούς εφήβου που μεγαλώνει με το θείο και τη θεία του. Ο Πίτερ, όπως όλοι οι νέοι της ηλικίας του, είναι προβληματισμένος σχετικά με διάφορα υπαρξιακά ζητήματα, αλλά και ερωτικές απογοητεύσεις. Κάποια στιγμή ανακαλύπτει μια μυστηριώδη βαλίτσα που ανήκε στον πατέρα του και ξεκινά μια αναζήτηση για να καταλάβει τι πραγματικά συνέβη με την υπόθεση της εξαφάνισης των γονιών του.

H περιπέτεια αυτή θα τον οδηγήσει στο εργαστήριο του δρα Κερτ Κόνορς, του παλιού συναδέλφου του πατέρα του. Και όσο ο Spider-Man έρχεται αντιμέτωπος με το alter ego του δρα Κόνορς, τον κακό Λίζαρντ, ο Πίτερ Πάρκερ θα πάρει τη μοιραία απόφαση να χρησιμοποιήσει τις δυνάμεις του.

 Οι δημιουργοί της ταινίας προσπαθούν να πουν την ιστορία του σούπερ ήρωα πριν γίνει αυτό που όλοι γνωρίζουμε. Μεγάλο πλεονέκτημα του φιλμ, ο πρωταγωνιστής του, ο Άντριου Γκάρφιλντ, ο οποίος σαφώς και υπερέχει του προκατόχου του Τόμπι Μαγκουάιρ. Ο Γκάρφιλντ δίνει στον ήρωα αυτό που του έλειπε, εσωτερικότητα όπου χρειάζεται, εκφραστικότητα, ευαισθησία, ενώ ανταποκρίνεται ιδανικά και στις κωμικές στιγμές, κάτι στο οποίο δεν μας είχε συνηθίσει μέχρι τώρα.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, το σενάριο δεν αποκαλύπτει αυτά τα πολλά που περιμέναμε για το σκοτεινό παρελθόν του ήρωα και η τεχνολογία 3D είναι χρήσιμη ελάχιστες στιγμές. Τέλος η σκηνοθεσία είναι αυτή που στερεί από την ταινία το γρήγορο κινηματογραφικό ρυθμό στις σκηνές δράσης. Αντίθετα ο χαρακτήρας του άσημου έφηβου ήρωα πριν αποκτήσει τη στολή και πάρει απόφαση να αντιμετωπίσει τους κακούς έχει αναπτυχθεί με ιδιαίτερη φροντίδα. Όσο για τις αδύναμες στιγμές, αυτές είναι οι τρύπες που αφήνει ανοιχτές το σενάριο, οι υπερβολές στην εμφάνιση του κακού Λίζαρντ και οι φάσεις στις οποίες ο σκηνοθέτης προσπαθεί να μιμηθεί τον Κρίστοφερ Νόλαν και τη δουλειά του στον Μπάτμαν.
Παρά τα μειονεκτήματα, πρόκειται για το blockbuster του καλοκαιριού. Δείτε το χωρίς τύψεις.

Πού παίζεται (από 12-18/7)

ΚΕΝΤΡΟ – ΚΟΛΩΝΑΚΙ – ΕΞΑΡΧΕΙΑ
Αίγλη Ζαππείου Θερινός
Πέμ.-Κυρ., Τρ., Τετ.: 21.00/ 23.30, Δευτ. 23.00
ΚΕΝΤΡΟ – ΚΟΛΩΝΑΚΙ – ΕΞΑΡΧΕΙΑ
Αίγλη Ζαππείου Θερινός
Πέμ.-Κυρ., Τρ., Τετ.: 21.00/ 23.30, Δευτ. 23.00

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΝΕΑΠΟΛΗ
Άνεσις Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Αλεξάνδρα Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 23.00
Αμίκο Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ
Αμαρυλλίς Suzuki Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.10
Άρτεμις (Δημ. Κιν./φος) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΗ
Σινέ Γέρακας (Δημ. Κιν/φος) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.00

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚHΦΙΣΙΑ
Μπομπονιέρα Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.20

ODEON KOSMOPOLIS ΜΑΡΟΥΣΙ
Αίθουσα 1 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 17.10/ 20.00/ 22.50
Αίθουσα 2 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.50
Αίθουσα 7 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 22.00
Αίθουσα 8 Vodafone (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00, Σάβ., Κυρ. & 16.10
Αίθουσα 9 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20 
Αίθουσα 11 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20, Σάβ., Κυρ. & 16.40 

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Αίθουσα 5 Village Cinema Ing
Πέμ.-Τετ.: 19.15/ 22.00
Αίθουσα 7 Max Screen
Πέμ.-Κυρ.: 18.15/ 21.15/ 00.15, Δευτ., Τρ. 21.15/ 00.15, Τετ. 18.15/ 00.15  / Τετ. 21.15 (2D)
Αίθουσα 10
Πέμ.-Τετ.: 17.15/ 20.15/ 23.15
Αίθουσα 13 Village Cinemas Gold Class
Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 23.15

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΆλσοςΘερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10
Τρία Αστερια 3D Digital
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 22.30 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.00
Αίθουσα 3Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.50

ΑΕΛΛΩ CINEMAX 5+1
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 21.30/ 00.00 
Αίθουσα 3
Πέμ.-Τετ.: 19.40/ 22.10
Αίθουσα 6 (DOLBY DIG.) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

ΓΑΛΑΤΣΙ
Γαλάτσι Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 23.00
Cine Αττικόν "Θόδωρος Αγγελόπουλος" Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ
Αρκαδία Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

VILLAGE CINEMAS ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Αίθουσα 1 (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τετ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Κυρ. & 16.00
Αίθουσα 4 (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τετ.: 21.50
Αίθουσα 5 Coca Cola (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τρ.: 17.15/ 20.00/ 22.45, Τετ. 17.15/ 20.00   / Τετ. 22.45 (2D)

NANA CINEMAX – ΔΑΦΝΗ 3D
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.40
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 22.00 
Αίθουσα 5
Πέμ.-Τετ.: 21.20/ 00.00

VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL – AG.DIMITRIOS
Αίθουσα 1 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 17.30/ 20.30/ 23.10, Τετ. 17.30   / Τετ. 20.30/ 23.10 (2D)
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 18.40/ 21.30/ 00.10

VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Αίθουσα 1 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 23.00  / Τετ. 23.00 (2D)
Αίθουσα 5
Πέμ.-Κυρ.: 15.00
Αίθουσα 6
Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00/ 00.40, Πέμ.-Κυρ. & 16.40 
Αίθουσα 7 Vmax
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 21.45/ 00.30, Πέμ.-Κυρ. & 16.15
Αίθουσα 8 Gold Glass
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00
Αίθουσα 9 Gold Glass
Πέμ.-Τετ.: 20.30/ 23.30

Ν. ΚΟΣΜΟΣ – ΦΙΞ – Ν. ΣΜΥΡΝΗ – Π. ΦΑΛΗΡΟ
Σινέ Φλοίσβος Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20 
Σπόρτιγκ
Αίθουσα 3 Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ODEON STARCITY – Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ
Αίθουσα 1 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20
Αίθουσα 2 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20
Αίθουσα 6 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20

VILLAGE SHOPPING AND MORE
Αίθουσα 1 Comfort Gold Class
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 00.00
Αίθουσα 4 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Τετ. 18.45   / Τετ. 21.30/ 00.15 (2D)
Αίθουσα 7
Πέμ.-Τετ.: 22.45 
Αίθουσα 9
Πέμ.-Τετ.: 18.15/ 21.00/ 00.00
Αίθουσα 10 Cosmote
Πέμ.-Τετ.: 17.00/ 20.00/ 23.00
Village Renti Summer (DOLBY DIG.) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.00

ΧΑΪΔΑΡΙ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
ΚατερίναΘερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

STER CINEMAS ΙΛΙΟΝ
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 18.50/ 21.30, Παρ., Σάβ. & 00.10 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.20/ 23.00, Σάβ., Κυρ. & 15.00/ 17.40
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00, Παρ., Σάβ. & 00.40, Σάβ., Κυρ. & 14.00/ 16.40
Αίθουσα 5
Πέμ.-Τετ.: 22.30, Σάβ., Κυρ. & 13.20/ 16.10 
Αίθουσα 8 Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.40

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.20/ 23.00 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 22.30
Αίθουσα 3
Πέμ.-Τετ.: 18.30/ 21.10
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 22.10 

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΒΑΡΚΙΖΑ
Ρία Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΣΑΡΩΝΙΔΑ
Αίγλη Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΠΕΙΡΑΙΑΣ & ΠΕΡΙΧΩΡΑ
Σινέ Σελήνη Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΡΑΦΗΝΑ – Ν. ΜΑΚΡΗ
Σίσσυ Algida Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

ΜΑΤΙ – ΖΟΥΜΠΕΡΙ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
Cool Τύμβος
Αίθουσα 2 Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
Alex Cinema Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.20

ΚΑΛΑΜΟΣ – ΩΡΩΠΟΣ – ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
Ωρωπός Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20
 

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΝΕΑΠΟΛΗ
Άνεσις Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Αλεξάνδρα Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 23.00
Αμίκο Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ
Αμαρυλλίς Suzuki Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.10
Άρτεμις (Δημ. Κιν./φος) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΗ
Σινέ Γέρακας (Δημ. Κιν/φος) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.00

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚHΦΙΣΙΑ
Μπομπονιέρα Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.20

ODEON KOSMOPOLIS ΜΑΡΟΥΣΙ
Αίθουσα 1 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 17.10/ 20.00/ 22.50
Αίθουσα 2 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.50
Αίθουσα 7 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 22.00
Αίθουσα 8 Vodafone (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00, Σάβ., Κυρ. & 16.10
Αίθουσα 9 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20 
Αίθουσα 11 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20, Σάβ., Κυρ. & 16.40  

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Αίθουσα 5 Village Cinema Ing
Πέμ.-Τετ.: 19.15/ 22.00
Αίθουσα 7 Max Screen
Πέμ.-Κυρ.: 18.15/ 21.15/ 00.15, Δευτ., Τρ. 21.15/ 00.15, Τετ. 18.15/ 00.15  / Τετ. 21.15 (2D)
Αίθουσα 10
Πέμ.-Τετ.: 17.15/ 20.15/ 23.15
Αίθουσα 13 Village Cinemas Gold Class
Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 23.15

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΆλσοςΘερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10
Τρία Αστερια 3D Digital
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 22.30 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.00
Αίθουσα 3Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.50

ΑΕΛΛΩ CINEMAX 5+1
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 21.30/ 00.00 
Αίθουσα 3
Πέμ.-Τετ.: 19.40/ 22.10
Αίθουσα 6 (DOLBY DIG.) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

ΓΑΛΑΤΣΙ
Γαλάτσι Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 23.00
Cine Αττικόν "Θόδωρος Αγγελόπουλος" Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ
Αρκαδία Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

VILLAGE CINEMAS ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Αίθουσα 1 (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τετ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Κυρ. & 16.00
Αίθουσα 4 (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τετ.: 21.50
Αίθουσα 5 Coca Cola (DOLBY SRD)
Πέμ.-Τρ.: 17.15/ 20.00/ 22.45, Τετ. 17.15/ 20.00   / Τετ. 22.45 (2D)

NANA CINEMAX – ΔΑΦΝΗ 3D
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.40
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 22.00 
Αίθουσα 5
Πέμ.-Τετ.: 21.20/ 00.00

VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL – AG.DIMITRIOS
Village Cinemas Athens Metro Mall – Ag. Dimitrios
Αίθουσα 1 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 17.30/ 20.30/ 23.10, Τετ. 17.30   / Τετ. 20.30/ 23.10 (2D)
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 18.40/ 21.30/ 00.10

VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Αίθουσα 1 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 23.00  / Τετ. 23.00 (2D)
Αίθουσα 5
Πέμ.-Κυρ.: 15.00
Αίθουσα 6
Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00/ 00.40, Πέμ.-Κυρ. & 16.40 
Αίθουσα 7 Vmax
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 21.45/ 00.30, Πέμ.-Κυρ. & 16.15
Αίθουσα 8 Gold Glass
Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00
Αίθουσα 9 Gold Glass
Πέμ.-Τετ.: 20.30/ 23.30

Ν. ΚΟΣΜΟΣ – ΦΙΞ – Ν. ΣΜΥΡΝΗ – Π. ΦΑΛΗΡΟ
Σινέ ΦλοίσβοςΘερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20 
Σπόρτιγκ
Αίθουσα 3Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ODEON STARCITY – Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ
Αίθουσα 1 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20
Αίθουσα 2 (DTS)
Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20
Αίθουσα 6 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20

VILLAGE SHOPPING AND MORE
Αίθουσα 1 Comfort Gold Class
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 00.00
Αίθουσα 4 Coca Cola
Πέμ.-Τρ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Τετ. 18.45   / Τετ. 21.30/ 00.15 (2D)
Αίθουσα 7
Πέμ.-Τετ.: 22.45 
Αίθουσα 9
Πέμ.-Τετ.: 18.15/ 21.00/ 00.00
Αίθουσα 10 Cosmote
Πέμ.-Τετ.: 17.00/ 20.00/ 23.00
Village Renti Summer (DOLBY DIG.) Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.00

ΧΑΪΔΑΡΙ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
ΚατερίναΘερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

STER CINEMAS ΙΛΙΟΝ
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 18.50/ 21.30, Παρ., Σάβ. & 00.10 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 20.20/ 23.00, Σάβ., Κυρ. & 15.00/ 17.40
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00, Παρ., Σάβ. & 00.40, Σάβ., Κυρ. & 14.00/ 16.40
Αίθουσα 5
Πέμ.-Τετ.: 22.30, Σάβ., Κυρ. & 13.20/ 16.10 
Αίθουσα 8 Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.40

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL
Αίθουσα 1
Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.20/ 23.00 
Αίθουσα 2
Πέμ.-Τετ.: 22.30
Αίθουσα 3
Πέμ.-Τετ.: 18.30/ 21.10
Αίθουσα 4
Πέμ.-Τετ.: 22.10  

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΒΑΡΚΙΖΑ
Ρία Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΣΑΡΩΝΙΔΑ
Αίγλη Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

ΠΕΙΡΑΙΑΣ & ΠΕΡΙΧΩΡΑ
Σινέ Σελήνη Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΡΑΦΗΝΑ – Ν. ΜΑΚΡΗ
Σίσσυ Algida Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

ΜΑΤΙ – ΖΟΥΜΠΕΡΙ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
Cool Τύμβος
Αίθουσα 2 Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
Alex Cinema Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 22.20

ΚΑΛΑΜΟΣ – ΩΡΩΠΟΣ – ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
Ωρωπός Θερινός
Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20
 

ΚΕΝΤΡΟ – ΚΟΛΩΝΑΚΙ – ΕΞΑΡΧΕΙΑ

Αίγλη Ζαππείου Θερινός

Πέμ.-Κυρ., Τρ., Τετ.: 21.00/ 23.30, Δευτ. 23.00

 

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΝΕΑΠΟΛΗ

Άνεσις Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Αλεξάνδρα Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 23.00

Αμίκο Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ

Αμαρυλλίς Suzuki Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.10

Άρτεμις (Δημ. Κιν./φος) Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΗ

Σινέ Γέρακας (Δημ. Κιν/φος) Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.00

 

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚHΦΙΣΙΑ

Μπομπονιέρα Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.20

 

ODEON KOSMOPOLIS ΜΑΡΟΥΣΙ

Αίθουσα 1 (DTS)

Πέμ.-Τετ.: 17.10/ 20.00/ 22.50

Αίθουσα 2 (DTS)

Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.50

Αίθουσα 7 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Πέμ.-Τετ.: 22.00

Αίθουσα 8 Vodafone (DTS)

Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00, Σάβ., Κυρ. & 16.10

Αίθουσα 9 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20 

Αίθουσα 11 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20, Σάβ., Κυρ. & 16.40 

 

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL

Αίθουσα 5 Village Cinema Ing

Πέμ.-Τετ.: 19.15/ 22.00

Αίθουσα 7 Max Screen

Πέμ.-Κυρ.: 18.15/ 21.15/ 00.15, Δευτ., Τρ. 21.15/ 00.15, Τετ. 18.15/ 00.15  / Τετ. 21.15 (2D)

Αίθουσα 10

Πέμ.-Τετ.: 17.15/ 20.15/ 23.15

Αίθουσα 13 Village Cinemas Gold Class

Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 23.15

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΆλσοςΘερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

Τρία Αστερια 3D Digital

Αίθουσα 1

Πέμ.-Τετ.: 20.15/ 22.30 

Αίθουσα 2

Πέμ.-Τετ.: 20.00

Αίθουσα 3Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 22.50

 

ΑΕΛΛΩ CINEMAX 5+1

Αίθουσα 1

Πέμ.-Τετ.: 21.30/ 00.00 

Αίθουσα 3

Πέμ.-Τετ.: 19.40/ 22.10

Αίθουσα 6 (DOLBY DIG.) Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

 

ΓΑΛΑΤΣΙ

Γαλάτσι Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 23.00

Cine Αττικόν "Θόδωρος Αγγελόπουλος" Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ

Αρκαδία Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

 

VILLAGE CINEMAS ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Αίθουσα 1 (DOLBY SRD)

Πέμ.-Τετ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Κυρ. & 16.00

Αίθουσα 4 (DOLBY SRD)

Πέμ.-Τετ.: 21.50

Αίθουσα 5 Coca Cola (DOLBY SRD)

Πέμ.-Τρ.: 17.15/ 20.00/ 22.45, Τετ. 17.15/ 20.00   / Τετ. 22.45 (2D)

 

NANA CINEMAX – ΔΑΦΝΗ 3D

Αίθουσα 2

Πέμ.-Τετ.: 20.00/ 22.40

Αίθουσα 4

Πέμ.-Τετ.: 22.00 

Αίθουσα 5

Πέμ.-Τετ.: 21.20/ 00.00

 

VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL – AG.DIMITRIOS

Village Cinemas Athens Metro Mall – Ag. Dimitrios

Αίθουσα 1 Coca Cola

Πέμ.-Τρ.: 17.30/ 20.30/ 23.10, Τετ. 17.30   / Τετ. 20.30/ 23.10 (2D)

Αίθουσα 2

Πέμ.-Τετ.: 18.40/ 21.30/ 00.10

 

VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO

Αίθουσα 1 Coca Cola

Πέμ.-Τρ.: 23.00  / Τετ. 23.00 (2D)

Αίθουσα 5

Πέμ.-Κυρ.: 15.00

Αίθουσα 6

Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00/ 00.40, Πέμ.-Κυρ. & 16.40 

Αίθουσα 7 Vmax

Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 21.45/ 00.30, Πέμ.-Κυρ. & 16.15

Αίθουσα 8 Gold Glass

Πέμ.-Τετ.: 19.00/ 22.00

Αίθουσα 9 Gold Glass

Πέμ.-Τετ.: 20.30/ 23.30

 

Ν. ΚΟΣΜΟΣ – ΦΙΞ – Ν. ΣΜΥΡΝΗ – Π. ΦΑΛΗΡΟ

Σινέ ΦλοίσβοςΘερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20 

Σπόρτιγκ

Αίθουσα 3Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ODEON STARCITY – Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ

Αίθουσα 1 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20

Αίθουσα 2 (DTS)

Πέμ.-Τετ.: 19.30/ 22.20

Αίθουσα 6 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.30/ 23.20

 

VILLAGE SHOPPING AND MORE

Αίθουσα 1 Comfort Gold Class

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 00.00

Αίθουσα 4 Coca Cola

Πέμ.-Τρ.: 18.45/ 21.30/ 00.15, Τετ. 18.45   / Τετ. 21.30/ 00.15 (2D)

Αίθουσα 7

Πέμ.-Τετ.: 22.45 

Αίθουσα 9

Πέμ.-Τετ.: 18.15/ 21.00/ 00.00

Αίθουσα 10 Cosmote

Πέμ.-Τετ.: 17.00/ 20.00/ 23.00

Village Renti Summer (DOLBY DIG.) Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 22.00

 

ΧΑΪΔΑΡΙ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

ΚατερίναΘερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

 

STER CINEMAS ΙΛΙΟΝ

Αίθουσα 1

Πέμ.-Τετ.: 18.50/ 21.30, Παρ., Σάβ. & 00.10 

Αίθουσα 2

Πέμ.-Τετ.: 20.20/ 23.00, Σάβ., Κυρ. & 15.00/ 17.40

Αίθουσα 4

Πέμ.-Τετ.: 19.20/ 22.00, Παρ., Σάβ. & 00.40, Σάβ., Κυρ. & 14.00/ 16.40

Αίθουσα 5

Πέμ.-Τετ.: 22.30, Σάβ., Κυρ. & 13.20/ 16.10 

Αίθουσα 8 Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.40

 

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS 3D DIGITAL

Αίθουσα 1

Πέμ.-Τετ.: 17.40/ 20.20/ 23.00 

Αίθουσα 2

Πέμ.-Τετ.: 22.30

Αίθουσα 3

Πέμ.-Τετ.: 18.30/ 21.10

Αίθουσα 4

Πέμ.-Τετ.: 22.10 

 

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΒΑΡΚΙΖΑ

ΡίαΘερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ΣΑΡΩΝΙΔΑ

Αίγλη Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.10

 

ΠΕΙΡΑΙΑΣ & ΠΕΡΙΧΩΡΑ

Σινέ Σελήνη Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.15

 

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΡΑΦΗΝΑ – Ν. ΜΑΚΡΗ

Σίσσυ Algida Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 20.50/ 23.15

 

ΜΑΤΙ – ΖΟΥΜΠΕΡΙ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ

Cool Τύμβος

Αίθουσα 2 Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

 

ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ

Alex Cinema Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 22.20

 

ΚΑΛΑΜΟΣ – ΩΡΩΠΟΣ – ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ

Ωρωπός Θερινός

Πέμ.-Τετ.: 21.00/ 23.20

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Search