![Charlize Theron & Dior: Ένωσαν και πάλι τις δυνάμεις τους για καλό σκοπό](https://images.weserv.nl/?url=https://elle.gr/wp-content/uploads/2022/11/SPL5495581_014-1.jpg)
Ο Thebetsile Magugu γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Κίμπερλι της Νότιας Αφρικής, σπούδασε σχέδιο μόδας, στο Γιοχάνεσμπουργκ και το 2016 λάνσαρε το προσωπικό του label Thebe Magugu. Το 2019 γίνεται ο πρώτος Αφρικανός σχεδιαστής που κερδίζει το βραβείο LVMH Prize με τη συλλογή A/W 2019-20 Prosopography εμπνευσμένη από τις Black Sash, το μοναδικό κίνημα λευκών γυναικών κατά του Απαρντχάιντ. Τώρα ο Thebe Magugu συνεργάζεται με τον οίκο Dior και τη Νοτιοαφρικανή ηθοποιό Charlize Theron σε μια νέα συλλογή.
View this post on Instagram
Η συλλεκτική αυτή συλλογή μεταξύ Magugu και Dior επιδιώκει να αυξήσει την ευαισθητοποίηση προς όφελος των νέων που ζουν στη Νότια Αφρική μέσω του Charlize Theron Africa Outreach Project. Η ηθοποιός και ο Dior ανακοίνωσαν την συνεργασία τους στο Instagram τον Οκτώβριο. “Νομίζω ότι είναι πολύ συναρπαστικό να βλέπεις πώς δύο brands από τόσο εντελώς διαφορετικές κληρονομιές και ιστορίες γίνονται ένα”, δήλωσε ο Magugu στο WWD τον Οκτώβριο.