Λευκό πανωφόρι: 13 inspo looks για να τολμήσεις το item που συνήθως αποφεύγεις

Πώς να συνδυάσεις το λευκό πανωφόρι σύμφωνα με τις fashion experts.

Elle 06 Φεβ. 24
Λευκό πανωφόρι: 13 inspo looks για να τολμήσεις το item που συνήθως αποφεύγεις

Ύστερα από την εμφάνιση της Kate Middleton στη χριστουγεννιάτικη συναυλία το 2023 με λευκό πανωφόρι, οι αναζητήσεις του στο διαδίκτυο αυξήθηκαν κατά 205% μόνο στις ΗΠΑ, πληροφορίες που έδωσαν στη δημοσιότητα οι fashion experts στο βρετανικό brand Karen Millen, που είχε ντύσει για τη συγκεκριμένη περίσταση την πριγκίπισσα της Ουαλίας. Συχνά, το λευκό πανωφόρι δεν βρίσκεται στις επιλογές μας, καθώς νιώθουμε πως θα είναι περιοριστικό σε ό,τι αφορά τα looks μας, με αποτέλεσμα να μην το προτιμούμε. Ωστόσο, το λευκό είναι απόλυτα συνυφασμένο με τον χειμώνα, με την quiet luxury αισθητική που έγινε viral μέσα στον προηγούμενο χρόνο, να το καλωσορίζει στην παλέτα του.

λευκό πανωφόρι

SplashNews.com

Αναμφίβολα, βλέποντάς το στην Kate Middleton και σε άλλες διάσημες, το λευκό πανωφόρι μοιάζει να είναι το item που απουσιάζει αυτή τη στιγμή από τη γκαρνταρόμπα σου. Πιθανώς, όμως, αυτό που σου λείπει είναι έμπνευση για το πώς να το φορέσεις, που αποτελεί τον λόγο που αποφεύγεις να το τολμήσεις. Αν ενδιαφέρεσαι να προσθέσεις στην προσωπική συλλογή το λευκό πανωφόρι- είτε μιλάμε για παλτό, μπουφάν, σακάκι- τότε μπορείς να ρίξεις μία ματιά στις εμφανίσεις από fashion influences που συγκεντρώσαμε, οι οποίες θα σου δείξουν πώς να το φορέσεις με αυτοπεποίθηση.

13 inspo looks για να τολμήσεις το λευκό πανωφόρι

 

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Viky Rader (@vikyrader)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annabel Rosendahl (@annabelrosendahl)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Ruutu (@sofiaruutu)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Leest (@maryleest)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMELIE LINDMARK (@emitaz)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexia Kafkaletos (@alexiiak)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Daur (@carodaur)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claire Rose Cliteur (@clairerose)

 

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zina Charkoplia (@zinafashionvibe)

 

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Tamara Kalinic (@tamara)

Κεντρική φωτογραφία: Launnchmetrics / spotlight

Ακολουθήστε το ELLE στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα!

Σχετικά θέματα: