Follow us

Search

10 celebrities απογειώνουν τις πλεξούδες

Είτε έχεις μακριά μαλλιά, είτε κοντά, οι διαχρονικές πλεξούδες θα είναι πάντα ένα χτένισμα που θα απογειώνει κάθε σου εμφάνιση. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι πολλές από τις αγαπημένες μας celebrities κατά καιρούς έχουν ενδώσει σε αυτό το hairstyle.

10 celebrities απογειώνουν τις πλεξούδες

Μερικά hairstyles όπως και να το κάνουμε είναι διαχρονικά .Σίγουρα οι πλεξούδες και οι κοτσίδες ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία και είναι δεδομένο πως όσα χρόνια και αν περάσουν, αυτά τα χτενίσματα πάντα θα τραβούν την προσοχή μας και θα απογειώνουν τις εμφανίσεις μας. Και μπορεί αρκετές από εμάς να μην έχουμε ιδιαίτερο ταλέντο στο συντονισμό των κινήσεων για το πλέξιμο των μαλλιών, όμως, οι iconic εμφανίσεις που κατά καιρούς έχουν κάνει τα αγαπημένα μας αστέρια του Χόλυγουντ μας ωθούν να εξασκηθούμε προκειμένου να πετύχουμε ένα αντίστοιχο χτένισμα.

Κλασσικές γαλλικές πλεξούδες, το γνωστό fishtail, baby braids και αμέτρητες ακόμα εκδοχές πυροδοτούν την έμπνευσή μας για να δημιουργήσουμε τις πιο stylish κοτσίδες.

Ανεξάρτητα από το μήκος ή τον τύπο των μαλλιών σου μπορείς να υιοθετήσεις αυτό το hair trend και να κλέψεις τις εντυπώσεις. Εμείς αντλήσαμε φαντασία από τις εμφανίσεις που έχουν κάνει οι αγαπημένες μας celebrities και σου παρουσιάζουμε όλες τις must try πλεξούδες. Είμαστε σίγουρες ότι αφού δεις τις φωτογραφίες θα ξεκινήσεις το practice προκειμένου να ανανεώσεις το hair look σου. Και σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις, μην ανησυχείς, τα κομμωτήρια άνοιξαν ξανά τις πόρτες τους και έτσι-όσο προλαβαίνεις- μπορείς απλά με μια φωτογραφία να ζητήσεις από τον κομμωτή σου να σου φτιάξει την πλεξούδα της επιλογής σου.

10 χτενίσματα που αποθεώνουν τις πλεξούδες:

View this post on Instagram

A post shared by Bryce Scarlett (@brycescarlett)

View this post on Instagram

A post shared by Kate Bosworth (@katebosworth)

View this post on Instagram

A post shared by Sienna Miller (@siennamiller1)

View this post on Instagram

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo)

View this post on Instagram

A post shared by Sarah Potempa (@sarahpotempa)

View this post on Instagram

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio)

View this post on Instagram

A post shared by Tessa Thompson. (@tessathompscn)

View this post on Instagram

A post shared by Elle Fanning (@ellefanning)

View this post on Instagram

A post shared by Bella ? (@bellahadid)

View this post on Instagram

A post shared by Alicia Keys (@aliciakeys)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ:

Έτσι θα δημιουργήσεις έντονα και καλοσχηματισμένα φρύδια σε χρόνο ρεκόρ

Απολεπιστικά AHAs: Aυτό είναι το μυστικό της λαμπερής επιδερμίδας

8 top mascara για ακαταμάχητο βλέμμα

MORE FROM

Μαλλιά

BEST of INTERNET