Αυτά είναι τα ιδανικά πανωφόρια για αυτή την περίοδο

Τι φοράμε αυτή την περίοδο που η θερμοκρασία παραμένει υψηλή;

Ιφιγένεια Ηλιάδη 09 Νοε. 23
Αυτά είναι τα ιδανικά πανωφόρια για αυτή την περίοδο

Όσο κι αν το ημερολόγιό μας δείχνει πως είναι Νοέμβριος, ο καιρός μοιάζει να μας διαψεύδει. Τι κι αν έχουμε μπει για τα καλά στο φθινόπωρο, η θερμοκρασία δεν λέει να φτάσει σε φυσιολογικά επίπεδα- τουλάχιστον αυτά που γνωρίζουμε τις τελευταίες δεκαετίες. Συνεπώς, τι συμβαίνει με τη γκαρνταρόμπα μας; Φοράμε ή όχι πανωφόρια;

Προκειμένου να δείξουμε μέσω των looks μας την αλλαγή της εποχής, αυτό σημαίνει πως μπορούμε να φοράμε (ή να κρατάμε) ένα πανωφόρι, καθώς μην ξεχνάμε πως τις βραδινές ώρες η θερμοκρασία έχει πτωτική τάση. Ωστόσο, σε σχέση με τον περσινό χρόνο, σίγουρα δεν έχουμε ξεκινήσει να φοράμε τα πιο χοντρά παλτό μας, αφού το κρύο δεν έχει δηλώσει ακόμη παρουσία.

Ψάχνοντας τα looks που μπορούμε να δοκιμάσουμε αυτές τις ημέρες, όπου αν και θέλουμε να “ζήσουμε” το φθινόπωρο δεν μας δίνεται η ευκαιρία, καταλήξαμε στα πανωφόρια που μπορούμε να φορέσουμε για να ολοκληρώσουμε το στιλ μας, τα οποία δεν θα μας ζεστάνουν. Πιο αναλυτικά, τα blazers παίρνουν τη θέση των παλτό της εποχής, για να χαρίσουν extra styling points στο τελικό αποτέλεσμα, τα οποία είναι ιδανικά και για τις εμφανίσεις σου στο γραφείο. Από την άλλη, οι καμπαρντίνες είναι αναμφίβολα πιο ελαφριές από ένα μάλλινο παλτό, που μπορούν εύκολα να γίνουν το key piece του look σου. Τα cardigans, πάλι, θα σε “σκεπάσουν” στην απογευματινή σου βόλτα, όπου η θερμοκρασία έχει πέσει και ο ήλιος έχει χαιρετήσει για την ημέρα, τα δερμάτινα jackets θα γίνουν το βραδινό πανωφόρι μας, ενώ τα δερμάτινα blazers θα κάνουν δυναμικό comeback από τα ’00s. Ακόμα και ένα πουκάμισο μπορεί να λειτουργήσει ως πανωφόρι, καθώς μην ξεχνάμε πως πρόκειται για ένα item που πρέπει να βρίσκεται ασυζητητί στη φθινοπωρινή σου γκαρνταρόμπα, είτε το φορέσεις ως παλτό ή ως πουκάμισο, αλλά και το denim jacket σου σε βγάλει ασπροπρόσωπη.

Γνωρίζοντας πως μία εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, συγκεντρώσαμε τα πανωφόρια που πιστεύουμε πως θα μπορούσες να φορέσεις αυτή την περίοδο, κάνοντας μία βόλτα στους αγαπημένους μας fashion λογαριασμούς στα social media, που θα γίνουν όλη η έμπνευση που χρειάζεσαι για τα καθημερινά – και όχι μόνο- φθινοπωρινά looks σου.

Πάρε έμπνευση για τα πανωφόρια της σεζόν

 

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Viky Rader (@vikyrader)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sabina Socol (@sabinasocol)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annabel Rosendahl (@annabelrosendahl)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Leest (@maryleest)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by elsa❤️ (@hoskelsa)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMELIE LINDMARK (@emitaz)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zina Charkoplia (@zinafashionvibe)

Κεντρική φωτογραφία: Launchmetrics / spotlight

 

Ακολουθήστε το ELLE στο Google News και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα!

Σχετικά θέματα: